لوله کاروگیت لوله کاروگیت .

لوله کاروگیت

لوله کاروگیت

لوله کاروگیت

لوله های کاروگیت که در اصطلاح به آن لوله های دو جداره گفته می شود که دارای دو قسمت است  که یک جداره بیرونی  باشکل ظاهری موحدار و یا به عبارتی حلقه حلقه و یک لایه درونی لوله که دارای سطحی صاف می باشد . این برای عبور سیالات که دارای ماهیت فاضلابی ، اسیدی و بازی و پس آبهای صنعتی مورد استفاده قرارا می گیرند . لوله های کارو گیت ( پلی اتیلن دو جداره ) بر داخلی ندارند و عملا این نوع لوه ها برای مسیر های آب و یا جوب های زیر زمینی جهت انتقال سیالات استفاده می شود.لوله های کاروگیت حلقه ای ساخته می شوند تا بتوانند استحکام بیشتر یلوله کاروگیت ۱۸۰۰ میلیمتر با قطر داخلی ۱۸۰۰و قطر خارجی ۲۰۰۰ میلیمتر  می باشد.

مهمترین مزایای لوله کاروگیت

در ادامه صحبت درباره لوله کاروگیت، لازم است به مزایای استفاده از این لوله دوجداره در خطوط لوله کشی آب و فاضلاب اشاره کنیم. انواع لوله های کاروگیت با قطر و اندازه های مختلف در کارخانه تولید می شوند. هزینه نصب و راه اندازی این لوله ها بسیار کمتر بوده و به دلیل وزن سبک، هزینه های حمل و نقل نیز کاهش پیدا می‌کند. حمل لوله های کاروگیت از کارخانه تا محل نصب به سادگی امکان پذیر است.

از دیگر مزایای لوله کاروگیت می‌توان به انعطاف پذیر بودن آنها و عدم شکنندگی اشاره کرد. اگرچه دیواره لوله های معمولی قابلیت ترک خوردگی دارند، دیواره لوله کاروگیت با مقاومت بالا در برابر ضربه یا شکستگی مقاوم است.

از نظر ویژگی های فیزیکی، دیواره لوله های کاروگیت در قسمت بیرونی، آجدار و حلقوی مشاهده می شود اما در قسمت داخلی، صاف و صیقلی است. صیقلی بودن دیواره های داخلی لوله های کاروگیت، حداقل اصطکاک میان سیال داخل لوله و دیواره را فراهم می کند.

 

روش های تولید لوله کاروگیت

لوله های کاروگیت در سایزهای مختلفی به دو صورت لوله کاروگیت و لوله اسپیرال کاروگیت تولید میگردند که در واقع فقط روش تولید متفاوت است به این صورت که در تولید لوله های کاروگیت مواد پلی اتیلن به صورت یک تکه قالب گیری و پرس می شود اما در تولید لوله های اسپیرال کاروگیت شیوه تولید بسیار فرق می کند. در این روش پروفیل یا همان برجستگی های روی لوله توسط اکسترودری که پروفیل لوله را تولید می کند پس از سرد شدن و گذشتن از آب داخل وان خنک شده و به تدریج به صورت مارپیچ رول میگردد و توسط یکسری فعل و انفعالات به یکدیگر چسبانده می شود.

پس از چسبیدن لایه داخلیه لوله که به رنگ زرد می باشد به جداره داخلیه لوله و روی پروفیل ها می نشیند و توسط غلتک های تعریف شده با فشار بالا بر روی لوله چسبانده می شود. این لوله ها معمولا در سایزهای بالا یعنی از سایز ۱۰۰۰ الی 3200 تولید می گردند.

 

قیمت لوله کاروگیت

 با توجه به فاکتورهای مختلف مشخص میشود.از مهمترین عوامل مؤثر در تعیین قیمت لوله کاروگیت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

_طول، قطر و ابعاد لوله

_کاربری لوله کاروگیت

_ضخامت دیواره  و نوع مواد اولیه پلی اتیلن که در ساخت استفاده شده است.

 

معرفی لوله های کاروگیت 1800

لوله کاروگیت 1800 میلیمتر، یکی از لوله های کاروگیت در سایز بزرگ است که در صنعت کاربردهای فراوانی داشته و در سال های اخیر بسیار مورد توجه صنعتگران قرار گرفته است. این نوع لوله از مواد اولیه ساخته شده اند. منظور از 1800 میلیمتر، قطر لوله می باشد. لوله های کاروگیت1800 میلیمتری که از  ساخته شده اند، نسبت نوع دیگر مواد اولیه حجم کمتری داشته و انعطاف پذیری آن بیشتر می باشد. لوله های کاروگیت در فشار کاری مختلفی تولید می شوند. معمولا فشار کاری این لوله ها بین 4 تا 12 بار به صورت شاخه ای می باشد. طول هر لوله و هر شاخه متنوع بوده و بسته به نوع مصرف و کاربرد می تواند متفاوت باشد.  در برابر فشار های محیطی داشته باشند .

 

کاربرد لوله کاروگیت 1800

لوله های کاروگیت کاربردهای متعددی در صنعت و انتقال مواد مختلف دارند. لوله پلی اتیلن 1800 میلیمتر نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای انتقال آب در مناطق خشک و کم آب معمولا از این نوع لوله های استفاده می گردد. همچنین برای انتقال سیالات مجاز تحت فشار نیز در صنعت کاربردهای فراوانی داشته و بسیار پرکاربرد است. گذشته از این ها در برخی سیستم های آتش نشانی و یا حتی برای انتقال آب دریا به مناطق و شهرهای کم آب نیز استفاده می شود. به طور کلی این نوع لوله برای انتقال آب در سطوح و کاربردهای مختلف بسیار مورد استفاده قرار گرفته و به سبب مقاومت بالایی که نسبت به فشار بالا دارد، معمولا از جمله محبوب ترین لوله های انتقال آب و مایعات می باشد.

کاربرد لوله های کاروگیت ۱۸۰۰ میلیمتر ناب زیست در شبکه انتقال فاضلاب های اصلی شهر ها، فاضلاب های صنعتی بزرگ، ساخت منهول پلی اتیلن، سپتیک تانک پلی اتیلن، ایستگاه پمپاژ، غلاف برای دور لوله های گاز، قالب جهت تزریق بتن دور لوله ها و کابل های مهم و حساس، زیر جاده ها برای عبور آب همچنین انتقال آب استفاده میشود.

 

عوامل موثر در قیمت لوله کاروگیت 1800

برای خرید لوله کاروگیت نمی توانیم یک قیمت ثابت را مشخص کنیم. قیمت این نوع لوله ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل موثر در قیمت گذاری این نوع لوله کاروگیت، فشار کاری آن است. هر چه فشار کاری این نوع لوله بیشتر باشد، قیمت تمام شده لوله نیز افزایش خواهد یافت. گذشته از این ها وزن لوله و قطر آن نیز از عوامل بسیار مهم در قیمت گذاری لوله های کاروگیت می باشند. برای مثال در لوله های کاروگیت 1800 میلیمتری، قطعا قیمت تمام شده نسبت به لوله های 500 میلیمتری بیشتر است. البته مواد اولیه به کار رفته در ساخت این نوع لوله ها نیز می توانند تاثیر مستقیم در قیمت لوله داشته باشند.

 

برچسب: لوله کاروگیت، کارخانه لوله کاروگیت، تولید کننده لوله کاروگیت، قیمت لوله کاروگیت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۷:۳۴ توسط:ناب زیست موضوع: نظرات (0)

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده